מאמרים

שלום בית

ח טבת | 11.12.2013

שלום כמצרך חיוני

 

אנו מתפללים להשם כל יום כמה פעמים על שלום כגון שים שלום טובה וברכה וכו' וכגון בברכת כהנים שהכהנים מברכים את ישראל שיהיה להם שלום, כי שלום הוא דבר מאד חשוב לחיים טובים ויפים, חיים בלי שלום הם מאד קשים כל הזמן צריכים לחשוב מה לעשות עם ההוא שאינו בשלום איתנו ואיך לגרום לו שירגיש מי אני וכו', וכשיש שלום החיים הם שלווים ורגועים ללא לחץ וללא טרדות מיותרות.

שלום בית

 

כשמדובר בשלום בית שזה שלום בתוך הבית פנימה דהיינו בין בעל לאישה, זה מקבל משמעות יתר, וכמו שכבר אמרו חכמינו שכשיש שלום בבית שכינה שרויה ביניהם וכשאין שלום בבית אש שרויה ביניהם, וזה אכן כן כשאין שלום בבית כל חיי הנישואין, החיים האישיים, וגידול הילדים עומדים על כרעי תרנגולת, על כל דבר רבים ומתווכחים ועל כל דבר יש חוסר אימון ביניהם והקול גובר באותו בית ולפעמים גם הידיים, וכמובן שזה משפיע לרעה על כל גידול הילדים. 

 

הבסיס לשלום בית

 

כדי להגיע לשלום בבית  צריך כל אחד מב' הצדדים, הבעל והאישה לדעת שאחד מהדברים שצריך לקרות בעת שמתחתנים, הוא שצריך לעבוד על האגו העצמי שלנו, דהיינו כל אחד צריך לוותר משלו, אין כזה דבר שכל אחד יעמוד על כל מה שהוא רוצה ולא יוותר כלום, הרי זה בלתי אפשרי כמעט שהרי כשם שכל אחד יש לו פרצוף אחר כן יש לכל אחד דעה שונה וא"כ ברור שיהיה לבעל ולאישה שני דעות נפרדות לפחות באי אילו דברים, ולכן ברור שבלי להוריד מהאגו ולהתפשר לא נוכל לחיות בשלום  איכותית, וזה טבעי ביותר שאחד צריך לוותר לשני על כל מיני דברים, וכשאחד לוקח יוזמה ומוותר על דעתו עבור השני כך גם השני יוותר משלו כי אנשים רוצים לעשות לשני כמו שהוא עשה איתו, וזה הבסיס ליצירת שלום בבית.

 

פנייה לאנשי מקצוע

 

לפעמים יש מצבים שלא ניתן להגיע להסכמה ולהביא לשלום בית המיוחל בלא התערבות גוף חיצוני, יש לדעת שאין צורך להיבהל, זה נורמטיבי בהחלט, אחוזים מאד גבוהים מהאוכלוסייה פונים לייעוץ בנושאים האלו כי לפעמים באמת קשה להגיע לעמק השווה לבד כי קשה לנתח את כל הצדדים והדעות והרצונות לבד, וע"כ מן הראוי לפנות לייעוץ לאנשי מקצוע המתמחים בתחום, ויפה שעה אחת קודם.

 

 יש עוד הרבה נושאים שאפשר להביא לשלום בית המיוחל וע"כ תקראו במאמרים וטיפים כאן באתר.

 

יואל בוקשפן

יו"ר מכון "יש עתיד"

1599525000

https://sites.google.com/site/atid3384/

מאמרים אחרים

טיפים לליל הסדר

4 טיפים לעבור את ליל הסדר בצורה הטובה ביותר

טיפול גופני נפשי בטראומה מינית

מהי טראומה מינית, מהם סימפטומים אופיינים לטראומה וכיצד בעזרת טיפול גופני נפשי ניתן לסייע במקום שהמילים נגמרות והגוף מתחיל

פעוטות = לא מנומסים

המאמר מציף את הקושי של פעוטות לשתף קשיים, ונותן פתרונות מעשיים להורים כיצד לעזור ולהקל על ילדם בהתמודדות עם הסתגלות קושי ופחד.

תחושותיהם וחוויותיהם של ילדים לנוכח הגירושין של הוריהם.

הליך גישור בגירושין מצמצם פגיעה בילדים

תפקידים במשפחה

תפקידים במשפחה

קשה לי להחליט..

קשה לי להחליט.. מאמר הנותן מענה למתקשים בקבלת החלטות (לבנות הנעורים)

משדרת בטחון

משדרת בטחון.. בנושא: בטחון עצמי (לבנות הנעורים)

מה זה קאוצ'ינג

תמונת חיי.. מה זה קאוצ'ינג? הסבר

לשנות הרגש

לשנות הרגש.. להשתלט על הרגשות שלנו.. (לבנות הנעורים)

פסיכולגית הצבעים

פסיכלוגית הצבעים

סדנת העבודה

סדנת העבודה של ביירון קייטי

שלבים בקשר הזוגי

שלבים בקשר הזוגי

אווירה משפחתית

כולנו מחפשים שלווה, האם אפשר להגיע לאווירה שלווה בבית? במה זה תלוי.

ניהול עסק עצמאי מול רשויות המס

עצמאי העונה על אחת משלושת התנאים הנ"ל נקרא עצמאי שאינו עונה להגדרה הוא מחויב בדמי ביטוח מופחתים אך מאידך אינו זכאי לגמלאות כגון: פגיעה בעבודה ודמי לידה.

ביטוח

למה צריך ביטוח אחריות מקצועית ? מרבית הלקוחות כיום הם בעלי תודעה צרכנית מפותחת העומדים על זכותם לקבל שירות מקצועי ואיכותי כנדרש בשוק תחרותי ואינם מהססים להגיש תביעה כנגד בעל המקצוע החופשי, אם לדעתם נגרם להם נזק על ידו.

מיכל אמיר

אחת התופעות השכיחות ביותר במשפחה המודרנית היא הצבת גבולות לילדים. או נכון יותר חוסר גבולות. הסמכות ההורית שהייתה נהוגה בעבר במשפחה המסורתית אבדה לה והורים רבים מוצאים את נעים בין סמכות יתר להיעדר סמכות.

אין אדם רואה את העולם אלא במשקפי עצמו

הבה נשזור את פרטי חיינו ונראה כיצד האתמול קשור ואף מייצר את המחר,כיצד חוויות מן העבר הרחוק מולידות בנו התנהגויות כאו ועכשיו.

כללים לעידוד נכון - הכוח שבעידוד

הכוח שבעידוד כמה חשוב העידוד לאדם ומדוע קשה לעודד וכללים לעידוד נכון

רגשי אשם ומצפון מייסר

רגשי אשם ומצפון מייסר - במינון הנכון וללא הגזמות. חסר הוא גרוע, ואף יתר אינו נכון ואף מזיק.

טיפול בחרדות ופחדים

מהוא פחד, מהוא מקור הפחד ואיך ניתן לנטרלו

משאבים פנימיים

מהם אמונות ומשאבים פנימיים מהם והיכן הם טמונים

מדריך למשתמש בפסיכותרפיה חלק ב – טיפול בדיבור

מהי פסיכותרפיה? מהו הכלי המרכזי והעיקרי בתהליך הטיפול הנפשי? האם בכלל אפשר לטפל בנפש שאי אפשר לראותה? מה תפקידו העיקרי של המטופל בתהליך, וכיצד עליו להתייחס לפסיכותרפיה רגילה שנראית שונה?

מדריך למשתמש בפסיכותרפיה חלק ג – הנחות שגויות בתפיסת התהליך הטיפולי

חוויה שלילית בטיפול, עלולה לגרום לאנשים הרס נפשי לטווח ארוך, היא עלולה לגדוע מימוש פוטנציאל אישי ולהעמיק אצל אנשים חוסר אמון בזולת ובעצמם, חוויה כזאת שנגרמת בשל כאלה שניסו לעזור אבל לא ידעו לומר "איני יודע", עלולה להרוס זוגות ומשפחות, ולא פעם צריכות לעבור לא מעט שנים, והרבה תפילות וחסדי שמים, על מנת שאנשים יתנו צ'אנס נוסף למערכת האישית והמשפחתית שלהם.

כעסים והתפרצויות זעם אצל ילדים ומתבגרים

"כמה פעמים, הצליחו להוציא אתכם "מדעתכם", עד כדי מצב, בו הרגשתם חסרי שליטה עצמית לחלוטין. התסכול והזעם, התפרצו מתוככם בצורת: כעס נורא, צעקות, צרחות ולעתים אף בבכי".

היחס לכוחות החיים ביהדות

כיצד מתייחסת היהדות לכוחות החיים? מאמר אמוני וחינוכי.

הכל מתחיל במשפחה

כיצד יתכן שילד מתנהג בבי"ס באלימות ובבית הוא מלאך?

שלבים ומעברים בחיי הילד

על חשיבות הכנת הילד להתמודד עם מעברים בחייו.

תגובות

כל התגובות