מאמרים

משבר אימון

ח טבת | 11.12.2013

משבר אימון מהו

 

משבר אימון הכוונה למצב בו היה אימון הדדי בין ב' אנשים כגון בעל ואשה, שתי חברים, או שתי שותפים בעסק או לדירה, שהיה מצב שבו אחד נתן אימון לשני, נתן בו אימון שהוא נאמן לו ולמה שהוסכם ביניהם והוא יעשה כל מה שצריך כדי שהאימון יישאר בתוקפו ובחוזקו, ויעשה כל מה שהוא יכול לטובת השותפות שביניהם. ומשום איזה חתול שחור שעבר ביניהם, איזה אירוע שהיה, נגרם חוסר אימון ביניהם ואימון שהיה בתחילה כבר לא קיים ואחד כבר לא מאמין בשני שהוא נאמן לו וכבר לא מאמין שהוא רוצה בטובתו, כבר לא מאמין שהוא יעשה את מה שהוסכם ביניהם, בקיצור לא מאמין באימון שהיה ביניהם, וזה כמו גלגל שלג, שאחד לא מאמין בשני ועי"ז השני מרגיש שהוא לא מאמין בו ולכן גם השני כבר לא מאמין והוא גם מאבד את האימון וזה משפיע על הראשון שוב שהוא רואה עכשיו יותר בגלוי שאין אימון ביניהם, וזה יכול להיווצר מסיבות אמיתיות  כגון שאחד לא עמד בהתחייבות השותפות ביניהם, וזה יכול להיווצר גם מסיבות קטנוניות שבדר"כ אין אדם שם לב לזה אולם כאן זה גרם למשבר האימון.

 

טיפול במשבר

 

כשמרגישים שיש משבר אימון טוב שאחד ייקח את העזות ואת האומץ והיוזמה ויפתח את הנושא ביניהם, דהיינו שייזום שיחה ביניהם וידברו מההרגשה שיש לו על האימון שהיה ביניהם ועכשיו כבר לא, ויוציא הכל על השולחן למה הוא מרגיש כך וכמובן ישמע את מה שהקולגה עונה ואומר ולנסות לראות אם יש ממש בהרגשה ובדבריו כי לפעמים זה רק מחשבה והרגשה או דבר קטן ביותר, וע"י שיחה פתוחה ביניהם (ויפה שעה אחת קודם) ניתן להגיע לעמק השווה ולעבור את גל המשבר הזה.

 

פנייה לאנשי מקצוע

 

לפעמים יש צורך בהתערבות גוף שלישי, כגון שהמשבר הוא כ"כ עמוק עד שלא ניתן אפילו לשבת ולשוחח ביניהם כלל ולא ניתן לפתוח את הפצע לבד, ולפעמים זה היה בגלל חוסר עמידה בתנאי האימון בדברים משמעותיים, טוב לפנות לאנשי מקצוע שיעזרו לפתוח את הנושא ולשוחח על הנושא, ולראות איך אפשר להגיע לעמק השווה ביניהם ולהביא בחזרה את האימון ביניהם.

 

יואל בוקשפן 

יו"ר מכון "יש עתיד"

1599525000

https://sites.google.com/site/atid3384/

מאמרים אחרים

טיפים לליל הסדר

4 טיפים לעבור את ליל הסדר בצורה הטובה ביותר

טיפול גופני נפשי בטראומה מינית

מהי טראומה מינית, מהם סימפטומים אופיינים לטראומה וכיצד בעזרת טיפול גופני נפשי ניתן לסייע במקום שהמילים נגמרות והגוף מתחיל

פעוטות = לא מנומסים

המאמר מציף את הקושי של פעוטות לשתף קשיים, ונותן פתרונות מעשיים להורים כיצד לעזור ולהקל על ילדם בהתמודדות עם הסתגלות קושי ופחד.

תחושותיהם וחוויותיהם של ילדים לנוכח הגירושין של הוריהם.

הליך גישור בגירושין מצמצם פגיעה בילדים

תפקידים במשפחה

תפקידים במשפחה

קשה לי להחליט..

קשה לי להחליט.. מאמר הנותן מענה למתקשים בקבלת החלטות (לבנות הנעורים)

משדרת בטחון

משדרת בטחון.. בנושא: בטחון עצמי (לבנות הנעורים)

מה זה קאוצ'ינג

תמונת חיי.. מה זה קאוצ'ינג? הסבר

לשנות הרגש

לשנות הרגש.. להשתלט על הרגשות שלנו.. (לבנות הנעורים)

פסיכולגית הצבעים

פסיכלוגית הצבעים

סדנת העבודה

סדנת העבודה של ביירון קייטי

שלבים בקשר הזוגי

שלבים בקשר הזוגי

אווירה משפחתית

כולנו מחפשים שלווה, האם אפשר להגיע לאווירה שלווה בבית? במה זה תלוי.

ניהול עסק עצמאי מול רשויות המס

עצמאי העונה על אחת משלושת התנאים הנ"ל נקרא עצמאי שאינו עונה להגדרה הוא מחויב בדמי ביטוח מופחתים אך מאידך אינו זכאי לגמלאות כגון: פגיעה בעבודה ודמי לידה.

ביטוח

למה צריך ביטוח אחריות מקצועית ? מרבית הלקוחות כיום הם בעלי תודעה צרכנית מפותחת העומדים על זכותם לקבל שירות מקצועי ואיכותי כנדרש בשוק תחרותי ואינם מהססים להגיש תביעה כנגד בעל המקצוע החופשי, אם לדעתם נגרם להם נזק על ידו.

מיכל אמיר

אחת התופעות השכיחות ביותר במשפחה המודרנית היא הצבת גבולות לילדים. או נכון יותר חוסר גבולות. הסמכות ההורית שהייתה נהוגה בעבר במשפחה המסורתית אבדה לה והורים רבים מוצאים את נעים בין סמכות יתר להיעדר סמכות.

אין אדם רואה את העולם אלא במשקפי עצמו

הבה נשזור את פרטי חיינו ונראה כיצד האתמול קשור ואף מייצר את המחר,כיצד חוויות מן העבר הרחוק מולידות בנו התנהגויות כאו ועכשיו.

כללים לעידוד נכון - הכוח שבעידוד

הכוח שבעידוד כמה חשוב העידוד לאדם ומדוע קשה לעודד וכללים לעידוד נכון

רגשי אשם ומצפון מייסר

רגשי אשם ומצפון מייסר - במינון הנכון וללא הגזמות. חסר הוא גרוע, ואף יתר אינו נכון ואף מזיק.

טיפול בחרדות ופחדים

מהוא פחד, מהוא מקור הפחד ואיך ניתן לנטרלו

משאבים פנימיים

מהם אמונות ומשאבים פנימיים מהם והיכן הם טמונים

מדריך למשתמש בפסיכותרפיה חלק ב – טיפול בדיבור

מהי פסיכותרפיה? מהו הכלי המרכזי והעיקרי בתהליך הטיפול הנפשי? האם בכלל אפשר לטפל בנפש שאי אפשר לראותה? מה תפקידו העיקרי של המטופל בתהליך, וכיצד עליו להתייחס לפסיכותרפיה רגילה שנראית שונה?

מדריך למשתמש בפסיכותרפיה חלק ג – הנחות שגויות בתפיסת התהליך הטיפולי

חוויה שלילית בטיפול, עלולה לגרום לאנשים הרס נפשי לטווח ארוך, היא עלולה לגדוע מימוש פוטנציאל אישי ולהעמיק אצל אנשים חוסר אמון בזולת ובעצמם, חוויה כזאת שנגרמת בשל כאלה שניסו לעזור אבל לא ידעו לומר "איני יודע", עלולה להרוס זוגות ומשפחות, ולא פעם צריכות לעבור לא מעט שנים, והרבה תפילות וחסדי שמים, על מנת שאנשים יתנו צ'אנס נוסף למערכת האישית והמשפחתית שלהם.

כעסים והתפרצויות זעם אצל ילדים ומתבגרים

"כמה פעמים, הצליחו להוציא אתכם "מדעתכם", עד כדי מצב, בו הרגשתם חסרי שליטה עצמית לחלוטין. התסכול והזעם, התפרצו מתוככם בצורת: כעס נורא, צעקות, צרחות ולעתים אף בבכי".

היחס לכוחות החיים ביהדות

כיצד מתייחסת היהדות לכוחות החיים? מאמר אמוני וחינוכי.

הכל מתחיל במשפחה

כיצד יתכן שילד מתנהג בבי"ס באלימות ובבית הוא מלאך?

שלבים ומעברים בחיי הילד

על חשיבות הכנת הילד להתמודד עם מעברים בחייו.

תגובות

כל התגובות