מאמרים

ביטוח

יג אדר ב | 23.03.2016

בס"ד

בעולם המערבי ישנה מגמה ההולכת וגוברת של הגשת התביעות כנגד בעלי מקצועות חופשיים, כאשר יותר ויותר עורכי דין צוברים לעצמם התמחות מיוחדת בתחום זה. תביעות רבות מוגשות כנגד רופאים על ידי מטופלים הטוענים לרשלנות רפואית של הרופא או גם של המוסד הרפואי בו הוא עובד. בנוסף, גם מטפלים ברפואה אלטרנטיבית, ובמקצועות הפארא רפואי חשופים לתביעות מטופליהם ולקוחותיהם.  

רואה חשבון, מהנדס וכל בעל מקצוע חופשי אחר חשוף לתביעה מצד לקוחות אשר לא השיגו התוצאה הרצויה אותה קיוו להשיג באמצעות הטיפול של בעל המקצוע.

אז מה ניתן לעשות? כיצד ניתן להתגונן מפני תביעות?
כיצד נוכל לממן תביעה כספית גבוהה שתוגש כלפינו על טיפול שלא נראה  מתאים למטופל?

התשובה היא שלא נוכל להבטיח כי תמיד הלקוח יהיה מרוצה. לא נוכל להיות בטוחים שמטופל לא יגיש תביעה נגדנו.

מה כן ניתן לעשות? כיצד נוכל להמשיך לפעול ולטפל בבטחה  ללא חשש מתביעה?

יש פתרון : על ביטוח אחריות מקצועית שמעתם?

ביטוח אחריות מקצועית לבעלי מקצועות חופשיים  נועד להגן על המבוטח מפני תביעה של לקוח הטוען, כי נגרמו לו נזקים בשל הפרת חובה מקצועית כמו רשלנות, טעות, השמטה וסיבות נוספות. ביטוח האחריות המקצועית מעניק לכם כיסוי ביטוחי כנגד תביעות הכולל ליווי משפטי וייעוץ משפטי ללא תשלום נוסף.

ללא ביטוח המגן מפני תביעות בתחום האחריות המקצועית, חשוף בעל המקצוע החופשי, לסיכון מיותר של הוצאת כספים בסכומים גבוהים על מנת להתגונן מפני תביעות שיוגשו נגדו, ביטול זמן ופגיעה במוניטין. על מנת להיות ערוך להתמודדות מול לקוח הדורשת מימון של הוצאות משפטיות ותשלום כספי עתידי כתוצאה מפסק דין, יש לדאוג לכיסוי ביטוחי.
 

אגודת היועצים והמטפלים – שמה לה כדגל לקדם את חברי האגודה בתחום המקצועי  הכולל את תחום הפרסום והקידום המקצועי מצד אחד ודאגה לרווחת החברים מצד שני
כמו יעוץ משפטי וביטוחים.

שלהבת סוכנות לביטוח עוסקת בביטוח יותר מ-30 שנה ונחשבת כמומחית בעלת ידע רב ביותר בכל הקשור לביטוח אחריות מקצועית . שלהבת מספקת פתרונות ביטוחיים ייחודיים וחדשניים בתחום ביטוח האחריות המקצועית אותם יצרה בעבור ציבור מבוטחיה: רופאים, חברי צוות רפואי ופארא רפואי.

 

אגודת היועצים  בשיתוף חברת הביטוח שלהבת –   ייצרה תוכנית ביטוחית ייחודית העונה על צורכי חברי האגודה. הכוללת את הכיסוי הביטוחי הנחוץ במידה ויתבעו ללא צורך בהשתתפות עצמית.

ביטוח אחריות מקצועית לבעל מקצוע חופשי באמצעות שלהבת הוא צורך חיוני. קיומו של הביטוח מאפשר לבעל מקצוע לעסוק במקצועו  ללא חשש מתביעות שונות. הכיסוי הביטוחי ניתן עד לגובה גבול האחריות המוסכם של חברת הביטוח הנקוב בפוליסה. הביטוח מכסה את אחריותו החוקית של המבוטח הנובעת מהפרת חובה מקצועית, רשלנות, מחדל או השמטה שנעשו בתום לב.
 
הפוליסה של שלהבת, לביטוח אחריות מקצועית לבעלי מקצועות חופשיים תגן עליך מפני תביעות אשר יוגשו כנגדך בטענה להפרת חובתך המקצועית.

 

מאמרים אחרים

טיפים לליל הסדר

4 טיפים לעבור את ליל הסדר בצורה הטובה ביותר

טיפול גופני נפשי בטראומה מינית

מהי טראומה מינית, מהם סימפטומים אופיינים לטראומה וכיצד בעזרת טיפול גופני נפשי ניתן לסייע במקום שהמילים נגמרות והגוף מתחיל

פעוטות = לא מנומסים

המאמר מציף את הקושי של פעוטות לשתף קשיים, ונותן פתרונות מעשיים להורים כיצד לעזור ולהקל על ילדם בהתמודדות עם הסתגלות קושי ופחד.

תחושותיהם וחוויותיהם של ילדים לנוכח הגירושין של הוריהם.

הליך גישור בגירושין מצמצם פגיעה בילדים

תפקידים במשפחה

תפקידים במשפחה

קשה לי להחליט..

קשה לי להחליט.. מאמר הנותן מענה למתקשים בקבלת החלטות (לבנות הנעורים)

משדרת בטחון

משדרת בטחון.. בנושא: בטחון עצמי (לבנות הנעורים)

מה זה קאוצ'ינג

תמונת חיי.. מה זה קאוצ'ינג? הסבר

לשנות הרגש

לשנות הרגש.. להשתלט על הרגשות שלנו.. (לבנות הנעורים)

פסיכולגית הצבעים

פסיכלוגית הצבעים

סדנת העבודה

סדנת העבודה של ביירון קייטי

שלבים בקשר הזוגי

שלבים בקשר הזוגי

אווירה משפחתית

כולנו מחפשים שלווה, האם אפשר להגיע לאווירה שלווה בבית? במה זה תלוי.

ניהול עסק עצמאי מול רשויות המס

עצמאי העונה על אחת משלושת התנאים הנ"ל נקרא עצמאי שאינו עונה להגדרה הוא מחויב בדמי ביטוח מופחתים אך מאידך אינו זכאי לגמלאות כגון: פגיעה בעבודה ודמי לידה.

ביטוח

למה צריך ביטוח אחריות מקצועית ? מרבית הלקוחות כיום הם בעלי תודעה צרכנית מפותחת העומדים על זכותם לקבל שירות מקצועי ואיכותי כנדרש בשוק תחרותי ואינם מהססים להגיש תביעה כנגד בעל המקצוע החופשי, אם לדעתם נגרם להם נזק על ידו.

מיכל אמיר

אחת התופעות השכיחות ביותר במשפחה המודרנית היא הצבת גבולות לילדים. או נכון יותר חוסר גבולות. הסמכות ההורית שהייתה נהוגה בעבר במשפחה המסורתית אבדה לה והורים רבים מוצאים את נעים בין סמכות יתר להיעדר סמכות.

אין אדם רואה את העולם אלא במשקפי עצמו

הבה נשזור את פרטי חיינו ונראה כיצד האתמול קשור ואף מייצר את המחר,כיצד חוויות מן העבר הרחוק מולידות בנו התנהגויות כאו ועכשיו.

כללים לעידוד נכון - הכוח שבעידוד

הכוח שבעידוד כמה חשוב העידוד לאדם ומדוע קשה לעודד וכללים לעידוד נכון

רגשי אשם ומצפון מייסר

רגשי אשם ומצפון מייסר - במינון הנכון וללא הגזמות. חסר הוא גרוע, ואף יתר אינו נכון ואף מזיק.

טיפול בחרדות ופחדים

מהוא פחד, מהוא מקור הפחד ואיך ניתן לנטרלו

משאבים פנימיים

מהם אמונות ומשאבים פנימיים מהם והיכן הם טמונים

מדריך למשתמש בפסיכותרפיה חלק ב – טיפול בדיבור

מהי פסיכותרפיה? מהו הכלי המרכזי והעיקרי בתהליך הטיפול הנפשי? האם בכלל אפשר לטפל בנפש שאי אפשר לראותה? מה תפקידו העיקרי של המטופל בתהליך, וכיצד עליו להתייחס לפסיכותרפיה רגילה שנראית שונה?

מדריך למשתמש בפסיכותרפיה חלק ג – הנחות שגויות בתפיסת התהליך הטיפולי

חוויה שלילית בטיפול, עלולה לגרום לאנשים הרס נפשי לטווח ארוך, היא עלולה לגדוע מימוש פוטנציאל אישי ולהעמיק אצל אנשים חוסר אמון בזולת ובעצמם, חוויה כזאת שנגרמת בשל כאלה שניסו לעזור אבל לא ידעו לומר "איני יודע", עלולה להרוס זוגות ומשפחות, ולא פעם צריכות לעבור לא מעט שנים, והרבה תפילות וחסדי שמים, על מנת שאנשים יתנו צ'אנס נוסף למערכת האישית והמשפחתית שלהם.

כעסים והתפרצויות זעם אצל ילדים ומתבגרים

"כמה פעמים, הצליחו להוציא אתכם "מדעתכם", עד כדי מצב, בו הרגשתם חסרי שליטה עצמית לחלוטין. התסכול והזעם, התפרצו מתוככם בצורת: כעס נורא, צעקות, צרחות ולעתים אף בבכי".

היחס לכוחות החיים ביהדות

כיצד מתייחסת היהדות לכוחות החיים? מאמר אמוני וחינוכי.

הכל מתחיל במשפחה

כיצד יתכן שילד מתנהג בבי"ס באלימות ובבית הוא מלאך?

שלבים ומעברים בחיי הילד

על חשיבות הכנת הילד להתמודד עם מעברים בחייו.

תגובות

כל התגובות