מאמרים

משדרת בטחון

טו תמוז | 21.07.2016

ישבה אצלי תלמידת סמינר חמודה מאוד וספרה לי :"אין לי בטחון עצמי" כשאני מדברת אני מרגישה שהסביבה החברה מרגישים את האי בטחון שלי, את הסומק בלחיי.

אילה: הרגשתך נכונה. החברה יכולה להבחין בבטחון העצמי שלך  לפי הדרך שאת מתקשרת, לפי הדברים שאת אומרת, והכי חשוב: אם את אוהבת את עצמך הדבר יבוא לידי ביטוי בהתנהגות שלך. ככל שאת תרגישי בתוכך שאת מוצלחת, כך החברה תתיחס אליך.   אהבה עצמית חשובה לפיתוח הביטחון העצמי.

תלמידה: "מה התכוונת שאמרת אהבה עצמית?"
אילה:" מה מזכיר לך המילים אהבה עצמית?

תלמידה:" להבין שאני יכולה לטעות, שאני לא מושלמת, אין לי נסיון של מבוגרים.

אילה:" נכון מאוד, הכי חשוב זה שתרגישי טוב עם מי שאת. ומגיע לך שיאהבו אותך. ואת יכולה להשיג דברים שאת רוצה. כשאת משדרת מסוגלות, בטחון, שליטה ,עוצמה החברה מרגישה את הערכה העצמית הגבוהה שלך ומתנהגת בהתאם.

עוד כמה מילים על הערכה עצמית:" ההערכה העצמית שלנו מתבטאת במחשבות שיש לנו לגבי עצמנו. ככל שהמחשבות שלנו יהיו חיוביות  נוכל לייצר לעצמינו מצבים חוויות וסביבה גבוהה וחיובית יותר. הערכה עצמית נבנית מההכרה שלנו בהישגים, בחוויות הטובות ובזיכרונות המרגשים שיש לנו. אחד הדברים שמטפחים אצלינו את הערכה עצמית זה להוקיר את עצמינו על דברים שהפכו אותנו למיוחדים יותר.

אילה:" תני לי דוגמא לדברים שהפכו אותך למיוחדת יותר"

תלמידה:" *ידע שרכשתי בבית הספר. *למדתי לנגן על אורגן *מעשים טובים שעשיתי בבית ובחברה. *מפעילה שיקול דעת כשצריכה להחליט\ לבחור. *אני יודעת שאני לא מושלמת. *אני יכולה לטעות. *מותר לי להזדקק לעזרה. *יודעת להגיד לא\ לסרב בנימוס כשאיני יכולה. *נולדתי יהודיה *הקב"ה הוא אבא שלי ויש לי את כח התפילה.

משימה: שבי עם עצמיך וערכי רשימה של כל הדברים הטובים שיש לך.

מאמרים אחרים

טיפים לליל הסדר

4 טיפים לעבור את ליל הסדר בצורה הטובה ביותר

טיפול גופני נפשי בטראומה מינית

מהי טראומה מינית, מהם סימפטומים אופיינים לטראומה וכיצד בעזרת טיפול גופני נפשי ניתן לסייע במקום שהמילים נגמרות והגוף מתחיל

פעוטות = לא מנומסים

המאמר מציף את הקושי של פעוטות לשתף קשיים, ונותן פתרונות מעשיים להורים כיצד לעזור ולהקל על ילדם בהתמודדות עם הסתגלות קושי ופחד.

תחושותיהם וחוויותיהם של ילדים לנוכח הגירושין של הוריהם.

הליך גישור בגירושין מצמצם פגיעה בילדים

תפקידים במשפחה

תפקידים במשפחה

קשה לי להחליט..

קשה לי להחליט.. מאמר הנותן מענה למתקשים בקבלת החלטות (לבנות הנעורים)

משדרת בטחון

משדרת בטחון.. בנושא: בטחון עצמי (לבנות הנעורים)

מה זה קאוצ'ינג

תמונת חיי.. מה זה קאוצ'ינג? הסבר

לשנות הרגש

לשנות הרגש.. להשתלט על הרגשות שלנו.. (לבנות הנעורים)

פסיכולגית הצבעים

פסיכלוגית הצבעים

סדנת העבודה

סדנת העבודה של ביירון קייטי

שלבים בקשר הזוגי

שלבים בקשר הזוגי

אווירה משפחתית

כולנו מחפשים שלווה, האם אפשר להגיע לאווירה שלווה בבית? במה זה תלוי.

ניהול עסק עצמאי מול רשויות המס

עצמאי העונה על אחת משלושת התנאים הנ"ל נקרא עצמאי שאינו עונה להגדרה הוא מחויב בדמי ביטוח מופחתים אך מאידך אינו זכאי לגמלאות כגון: פגיעה בעבודה ודמי לידה.

ביטוח

למה צריך ביטוח אחריות מקצועית ? מרבית הלקוחות כיום הם בעלי תודעה צרכנית מפותחת העומדים על זכותם לקבל שירות מקצועי ואיכותי כנדרש בשוק תחרותי ואינם מהססים להגיש תביעה כנגד בעל המקצוע החופשי, אם לדעתם נגרם להם נזק על ידו.

מיכל אמיר

אחת התופעות השכיחות ביותר במשפחה המודרנית היא הצבת גבולות לילדים. או נכון יותר חוסר גבולות. הסמכות ההורית שהייתה נהוגה בעבר במשפחה המסורתית אבדה לה והורים רבים מוצאים את נעים בין סמכות יתר להיעדר סמכות.

אין אדם רואה את העולם אלא במשקפי עצמו

הבה נשזור את פרטי חיינו ונראה כיצד האתמול קשור ואף מייצר את המחר,כיצד חוויות מן העבר הרחוק מולידות בנו התנהגויות כאו ועכשיו.

כללים לעידוד נכון - הכוח שבעידוד

הכוח שבעידוד כמה חשוב העידוד לאדם ומדוע קשה לעודד וכללים לעידוד נכון

רגשי אשם ומצפון מייסר

רגשי אשם ומצפון מייסר - במינון הנכון וללא הגזמות. חסר הוא גרוע, ואף יתר אינו נכון ואף מזיק.

טיפול בחרדות ופחדים

מהוא פחד, מהוא מקור הפחד ואיך ניתן לנטרלו

משאבים פנימיים

מהם אמונות ומשאבים פנימיים מהם והיכן הם טמונים

מדריך למשתמש בפסיכותרפיה חלק ב – טיפול בדיבור

מהי פסיכותרפיה? מהו הכלי המרכזי והעיקרי בתהליך הטיפול הנפשי? האם בכלל אפשר לטפל בנפש שאי אפשר לראותה? מה תפקידו העיקרי של המטופל בתהליך, וכיצד עליו להתייחס לפסיכותרפיה רגילה שנראית שונה?

מדריך למשתמש בפסיכותרפיה חלק ג – הנחות שגויות בתפיסת התהליך הטיפולי

חוויה שלילית בטיפול, עלולה לגרום לאנשים הרס נפשי לטווח ארוך, היא עלולה לגדוע מימוש פוטנציאל אישי ולהעמיק אצל אנשים חוסר אמון בזולת ובעצמם, חוויה כזאת שנגרמת בשל כאלה שניסו לעזור אבל לא ידעו לומר "איני יודע", עלולה להרוס זוגות ומשפחות, ולא פעם צריכות לעבור לא מעט שנים, והרבה תפילות וחסדי שמים, על מנת שאנשים יתנו צ'אנס נוסף למערכת האישית והמשפחתית שלהם.

כעסים והתפרצויות זעם אצל ילדים ומתבגרים

"כמה פעמים, הצליחו להוציא אתכם "מדעתכם", עד כדי מצב, בו הרגשתם חסרי שליטה עצמית לחלוטין. התסכול והזעם, התפרצו מתוככם בצורת: כעס נורא, צעקות, צרחות ולעתים אף בבכי".

היחס לכוחות החיים ביהדות

כיצד מתייחסת היהדות לכוחות החיים? מאמר אמוני וחינוכי.

הכל מתחיל במשפחה

כיצד יתכן שילד מתנהג בבי"ס באלימות ובבית הוא מלאך?

שלבים ומעברים בחיי הילד

על חשיבות הכנת הילד להתמודד עם מעברים בחייו.

תגובות

כל התגובות