מאמרים

תכונות האיש והאשה

כח כסלו | 01.12.2013

בעת שעומדים להתחתן יש לבני הזוג לדעת אחד את התכונות של השני בכלל וכמובן אם אפשר גם בפרטות לדעת את התכונות האישיות של כל אחד, דהיינו הרי הולכים לגור ולחיות 2 אנשים ביחד שכל אחד הוא אישיות נפרדת עם כל הרצון לחבר את שני האנשים האלו כאחד, בכל זאת יש לכל אחד את מרחב האישי שהוא פרטי בזה וכן את התכונות המיוחדות לכל אחד ובפרט שמדובר באיש ואישה שכל אחד נבראו בתכונות אחרות וודאי שיש להכירן.

האיש  הוא בתכונותיו יותר קר מהאישה ואינו נבהל כ"כ מהרבה דברים שקורה הוא מקבל את הדברים בפרופורציה הנכונה הוא לא ייבהל כ"כ מחתול ועכבר שרצו בין הרגלים וכן הוא לא ייבהל כ"כ מדפיקות באמצע הלילה ולכן צורת התגובה שלו הוא באיפוק, והוא לא יצעק אימאלע מיד על כל דבר, כמובן הוא ייבהל קצת ויהיה בהלם אולם התגובה יהיה באיפוק אולי הוא ייסגר קצת ויכנס למחשבות מה קרה כאן וכו' לעומת זאת האישה נבהלת מהר מאד ותגובתה הוא בהתאם, היא נסערת ונכנסת להיסטריה ויכולה גם לבכות ולדבר הרבה ע"ז, ולפעמים ע"י שהבעל והאישה לא מכירים את התגובות הטבעיות של כל אחד הם לא מפרשים טוב את התגובות של השני וזה יכול לגרום לחיכוכים מיותרים. ולכן בין הבעל ובין האישה צריכים לדעת ולהפנים זאת, ולדוגמא אם האישה חוזרת הביתה ומספרת לבעל על מה שקרה היום בעבודה או בדרך לעבודה והיא היסטרית מזה והבעל לא מתרגש כ"כ ואינו נעשה היסטרי, זה לא מוכח שזה בא בגלל שהיא לא מעניינת אותו ולא איכפת לו ממה שקורה לה אלא מכיוון שהוא גבר וגברים נוטים יותר לקבל את הדברים בלי ההתלהטות ובלא ההתלהבות, ולכן הוא מגיב ככה, כמובן שעל הבעל ללמוד איך כן לקבל את אשתו ואת סיפוריה עם כל ההיסטריה שבזה, הוא צריך ללמוד איך לקבל ואיך להגיב דהיינו שהיא תראה שהוא כן מתפעל ממה שקרה והוא כן מתרגז על מה שקרה וכמו שזה מרגיז אותה כן מרגיז אותו וכן לנסות להרגיש באמת מה שהיא מרגישה. וכן הבעל צריך להבין מה עובר עליה ולהפנים שהיא מגיבה בצורה אחרת אל האירועים ולא לחשוב שכל דבר שהיא נרגזת הוא משום שהיא רוגזת עליו ואינה מרוצה ממנו אלא זה התגובה שלה למאורעות העולם.

מאמרים אחרים

טיפים לליל הסדר

4 טיפים לעבור את ליל הסדר בצורה הטובה ביותר

טיפול גופני נפשי בטראומה מינית

מהי טראומה מינית, מהם סימפטומים אופיינים לטראומה וכיצד בעזרת טיפול גופני נפשי ניתן לסייע במקום שהמילים נגמרות והגוף מתחיל

פעוטות = לא מנומסים

המאמר מציף את הקושי של פעוטות לשתף קשיים, ונותן פתרונות מעשיים להורים כיצד לעזור ולהקל על ילדם בהתמודדות עם הסתגלות קושי ופחד.

תחושותיהם וחוויותיהם של ילדים לנוכח הגירושין של הוריהם.

הליך גישור בגירושין מצמצם פגיעה בילדים

תפקידים במשפחה

תפקידים במשפחה

קשה לי להחליט..

קשה לי להחליט.. מאמר הנותן מענה למתקשים בקבלת החלטות (לבנות הנעורים)

משדרת בטחון

משדרת בטחון.. בנושא: בטחון עצמי (לבנות הנעורים)

מה זה קאוצ'ינג

תמונת חיי.. מה זה קאוצ'ינג? הסבר

לשנות הרגש

לשנות הרגש.. להשתלט על הרגשות שלנו.. (לבנות הנעורים)

פסיכולגית הצבעים

פסיכלוגית הצבעים

סדנת העבודה

סדנת העבודה של ביירון קייטי

שלבים בקשר הזוגי

שלבים בקשר הזוגי

אווירה משפחתית

כולנו מחפשים שלווה, האם אפשר להגיע לאווירה שלווה בבית? במה זה תלוי.

ניהול עסק עצמאי מול רשויות המס

עצמאי העונה על אחת משלושת התנאים הנ"ל נקרא עצמאי שאינו עונה להגדרה הוא מחויב בדמי ביטוח מופחתים אך מאידך אינו זכאי לגמלאות כגון: פגיעה בעבודה ודמי לידה.

ביטוח

למה צריך ביטוח אחריות מקצועית ? מרבית הלקוחות כיום הם בעלי תודעה צרכנית מפותחת העומדים על זכותם לקבל שירות מקצועי ואיכותי כנדרש בשוק תחרותי ואינם מהססים להגיש תביעה כנגד בעל המקצוע החופשי, אם לדעתם נגרם להם נזק על ידו.

מיכל אמיר

אחת התופעות השכיחות ביותר במשפחה המודרנית היא הצבת גבולות לילדים. או נכון יותר חוסר גבולות. הסמכות ההורית שהייתה נהוגה בעבר במשפחה המסורתית אבדה לה והורים רבים מוצאים את נעים בין סמכות יתר להיעדר סמכות.

אין אדם רואה את העולם אלא במשקפי עצמו

הבה נשזור את פרטי חיינו ונראה כיצד האתמול קשור ואף מייצר את המחר,כיצד חוויות מן העבר הרחוק מולידות בנו התנהגויות כאו ועכשיו.

כללים לעידוד נכון - הכוח שבעידוד

הכוח שבעידוד כמה חשוב העידוד לאדם ומדוע קשה לעודד וכללים לעידוד נכון

רגשי אשם ומצפון מייסר

רגשי אשם ומצפון מייסר - במינון הנכון וללא הגזמות. חסר הוא גרוע, ואף יתר אינו נכון ואף מזיק.

טיפול בחרדות ופחדים

מהוא פחד, מהוא מקור הפחד ואיך ניתן לנטרלו

משאבים פנימיים

מהם אמונות ומשאבים פנימיים מהם והיכן הם טמונים

מדריך למשתמש בפסיכותרפיה חלק ב – טיפול בדיבור

מהי פסיכותרפיה? מהו הכלי המרכזי והעיקרי בתהליך הטיפול הנפשי? האם בכלל אפשר לטפל בנפש שאי אפשר לראותה? מה תפקידו העיקרי של המטופל בתהליך, וכיצד עליו להתייחס לפסיכותרפיה רגילה שנראית שונה?

מדריך למשתמש בפסיכותרפיה חלק ג – הנחות שגויות בתפיסת התהליך הטיפולי

חוויה שלילית בטיפול, עלולה לגרום לאנשים הרס נפשי לטווח ארוך, היא עלולה לגדוע מימוש פוטנציאל אישי ולהעמיק אצל אנשים חוסר אמון בזולת ובעצמם, חוויה כזאת שנגרמת בשל כאלה שניסו לעזור אבל לא ידעו לומר "איני יודע", עלולה להרוס זוגות ומשפחות, ולא פעם צריכות לעבור לא מעט שנים, והרבה תפילות וחסדי שמים, על מנת שאנשים יתנו צ'אנס נוסף למערכת האישית והמשפחתית שלהם.

כעסים והתפרצויות זעם אצל ילדים ומתבגרים

"כמה פעמים, הצליחו להוציא אתכם "מדעתכם", עד כדי מצב, בו הרגשתם חסרי שליטה עצמית לחלוטין. התסכול והזעם, התפרצו מתוככם בצורת: כעס נורא, צעקות, צרחות ולעתים אף בבכי".

היחס לכוחות החיים ביהדות

כיצד מתייחסת היהדות לכוחות החיים? מאמר אמוני וחינוכי.

הכל מתחיל במשפחה

כיצד יתכן שילד מתנהג בבי"ס באלימות ובבית הוא מלאך?

שלבים ומעברים בחיי הילד

על חשיבות הכנת הילד להתמודד עם מעברים בחייו.

תגובות

כל התגובות