מוסדות מוכרים על ידי האגודה

בקשת הכרה למוסד
 • מוסד לימודים אוניברסיטת בר-אילן ביה"ס לעבודה סוציאלית,היחידה ללימודי המשך נועדה להרחיב את הידע התאורטי והיישומי
 • תמונת מוסד
  אוניברסיטת בר-אילן

  ביה"ס לעבודה סוציאלית,היחידה ללימודי המשך נועדה להרחיב את הידע התאורטי והיישומי של המשתלמים בתחומים השונים ולספק להם כלים ושיטות התערבות שיסייעו להם בעבודתם. כדי להגשים מטרה זו היחידה פותחת את שעריה לאוכלוסיות מגוונות, רובם עובדים סוציאליים, ומציעה מגוון רחב של תכניות וקורסים מבחינת התכנים ומשך הלימוד. היחידה מרחיבה מידה שנה את היקף פעילותה, מקיימת קשר הדוק עם אנשי השדה וקשובה לצורכיהם.

  תכניות וקורסים רבים מיועדים לעובדים סוציאליים, אולם לא מעטים מיועדים גם למטפלים מתחומים אחרים, כגון פסיכולוגיה, חינוך, טיפול באומנות, סיעוד ומדעי ההתנהגות. היחידה מציעה תכניות תלת-שנתיות, דו-שנתיות, קורסים שנתיים וסמסטריאליים. כל הקורסים מאפשרים לצבור נקודות לגמול השתלמות ולרמות המקצועיות ( בכיר, מתקדם, מומחה ). נוסף על כך היחידה קולטת תכניות חסות מחוץ לכותלי האוניברסיטה ומקיימת ימי עיון וכינוסים בנושאים שונים.

  כמה מהקורסים המובילים והיחודיים של היחידה ללימודי המשך הם אלו: תכנית דו-שנתית לטיפול בילדים ונוער, תכנית דו-שנתית לטיפול מיני, תכנית דו-שנתית לטיפול זוגי ומשפחתי, תכנית דו-שנתית להנחיית קבוצות, תכנית לניהול בתי אבות, תכנית תלת-שנתית לפסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית, תכנית תלת-שנתית לפסיכותרפיה קבוצתית, תכנית לטיפול במשחקים, תכנית להפרעות אכילה ועוד.

  גב' חנה סומך
  נורית כספי
  רמת גן תיבת דואר 5290002
  03-5318211
  03-7384043
  Cont.Education@mail.biu.ac.il
  http://www.biu.ac.il/soc/sw/hemshech/sponsorships.html
  מפה בגוגל
 • מוקדי סיוע מוקד מטיבת"א המוקד הארצי לייעוץ אישי זוגי ומשפחתי
 • תמונת מוסד
  מוקד מטיבת"א

  האגודה מפעילה מוקד טלפוני המאוייש על ידי אנשי מקצוע. המוקד מעניק שירות של ייעוץ ראשוני והפניה למומחים להמשך טיפול מקצועי. כל פניה המופנית לטיפול מקצועי נמצאת תחת פיקוח ומעקב מקצועי על מנת לוודא את הצלחת התהליך עד לסגירת תיק הטיפול.האגודה מפעילה מוקד טלפוני המאוייש על ידי אנשי מקצוע. המוקד מעניק שירות של ייעוץ ראשוני והפניה למומחים להמשך טיפול מקצועי. כל פניה המופנית לטיפול מקצועי נמצאת תחת פיקוח ומעקב מקצועי על מנת לוודא את הצלחת התהליך עד לסגירת תיק הטיפול.האגודה מפעילה מוקד טלפוני המאוייש על ידי אנשי מקצוע. המוקד מעניק שירות של ייעוץ ראשוני והפניה למומחים להמשך טיפול מקצועי. כל פניה המופנית לטיפול מקצועי נמצאת תחת פיקוח ומעקב מקצועי על מנת לוודא את הצלחת התהליך עד לסגירת תיק הטיפול.

  יהודית שוורץ
  בית הדפוס 30 ירושלים תיבת דואר34351
  2837*
  073-3383838
  yehudit@acft.org.il
  https://www.acft.org.il/
  מפה בגוגל
 • מוסד לימודים מכללת לוינסקי אנו רואים את מכללת לוינסקי לחינוך, שעיקר עיסוקה הכשרת מורים, כמובילה בבניית כישורים מקצועיים בין תקופת ההכשרה לתקופת העיסוק במקצוע ההוראה
 • תמונת מוסד
  מכללת לוינסקי

  אנו רואים את מכללת לוינסקי לחינוך, שעיקר עיסוקה הכשרת מורים, כמובילה בבניית  כישורים מקצועיים בין תקופת ההכשרה לתקופת העיסוק במקצוע ההוראה. כישורים אלה יתנו ביטוי להמשכיות תהליך ההתמקצעות בהוראה ויתרמו לטיפוח של קהיליות מורים מקצועיות.

  במקביל מופעל בלימודי המשך מגוון רחב של תכניות ללימודי תעודה, השתלמויות, קורסים וסדנאות למגוון רחב של בעלי תפקידים ולקהל הרחב. כל הרוצה להתמקצע, וכל הרוצה להרחיב את ידיעותיו וכישוריו יוכל למצוא תכנית מתאימה.
   
  בית הספר ללימודי המשך נבנה תוך שמירה על זיקה בין המטרות והיעדים שלו לבין המבנה הארגוני והשירותים שהוא יספק. את עבודתו של בית הספר מלווה מחקר מקצועי ומעמיק שיתמקד בשלושה היבטים: בחינת הצרכים, בדיקת הפעילות הקיימת וינחה את תכניות העבודה העתידיות.
   

   

  פרופ' לאה קסן
  אפרת בן משה
  שושנה פרסיץ 15, קריית החינוך תל אביב-יפו תיבת דואר48130 6937808
  03-6902482/3
  info@levinsky.ac.il
  http://www.levinsky.ac.il/mini/Courses/?cmd=mini.1262
  מפה בגוגל
 • מוסד לימודים אוניברסיטת תל-אביב היחידה ללימודי המשך והשתלמויות של ביה"ס לעו"ס ע"ש בוב שאפל,
 • תמונת מוסד
  אוניברסיטת תל-אביב

  הכשרת אנשי מקצוע להתערבות מערכתית משפחתית בין-דורית וזוגית, תוך הבחנה דיפרנציאלית, ובהתייחס לתחומי בעיה שונים של המערכת המשפחתית הרב דורית.
   

  מטרות נוספות:

  להציג למשתתפי התכנית תיאוריות ואסכולות שונות בטיפול משפחתי. התכנית התיאורטית שתילמד תאפשר לתלמיד מפגש הן עם הגישות המודרניות והן עם גישות פוסט-מודרניות והבנת התרומה הייחודית של הגישות הללו לתחום הטיפול במשפחה הרב דורית.
  התלמיד יכיר ויתנסה בגישות התערבות הקיימות ובמיומנויות הטיפול הננקטות בטיפול משפחתי. התכנית מדגישה את הייחודיות של המבנה המשפחתי במציאות החברתית תרבותית.

  לעודד את התלמיד להיות שותף פעיל בתהליך הלמידה. מורי הקורס יעודדו את המשתתפים לנתח ולבקר את הגישות הנלמדות בקורס במטרה לעזור לתלמיד לחתור לקראת פיתוח אישיותו כמטפל משפחתי עצמאי. כאמור, פיתוח אישיות המשתתף הנה מטרה מרכזית נוספת בתכנית ותינתן תשומת לב רבה להתפתחות התלמיד והמעבר מתפקיד של תלמיד לתפקיד של מטפל. לשם כך, יושם דגש בתכנית הנוכחית על פיתוח ראייה מעמיקה של ההיסטוריה האישית, מסרים הקשורים לגילאים השונים, לתפקידי מגדר, ההקשר התרבותי ומערכת האמונות והערכים של המשתתף.

   

  פרופ' קליר רבין וד"ר אתי רשתי
  חיים לבנון 55 תל אביב-יפו תיבת דואר
  03-6409355
  03-6406902
  im@tau.ac.il
  http://www.socialwork.tau.ac.il/
  מפה בגוגל
 • מוסד לימודים מרכז י.נ.ר הקמת מרכז י.נ.ר ללימודי נישואין ומשפחה נועדה לצמצם פערים אלה ע"י פיתוחן והפעלתן של תכניות להכשרה מקצועית בתחום הזוגיות, הנישואין והמשפחה.
 • תמונת מוסד
  מרכז י.נ.ר

  בעיות בחיי נישואין והמשפחה בציבור הדתי – חרדי לא מוצאות במקרים רבים פתרון מקצועי אפקטיבי. זאת בעיקר בגין הימנעות מפנייה לקבלת ייעוץ – טיפול במסגרות הקיימות. קיימת העדפה טבעית ומובנת לאנשי מקצוע מתוך הציבור החרדי. אלה למרבית הצער מעטים כך שאין ביכולתם לענות על הצורך הגובר לקבלת שרותי הדרכה, הנחייה וייעוץ בנישואין ומשפחה. מסיבה זו פונים הזקוקים לשירותים אלה לרבנים, מחנכים, מדריכי חתנים ומשגיחי ישיבות שמרביתם לא רכשו ידע מקצועי, הבנה וכלים מעשיים שיאפשרו להם לעשות התערבות מקצועית הולמת.

  הקמת מרכז י.נ.ר ללימודי נישואין ומשפחה נועדה לצמצם פערים אלה ע"י פיתוחן והפעלתן של תכניות להכשרה מקצועית בתחום הזוגיות, הנישואין והמשפחה. זאת במטרה להעלות את המודעות לחשיבותה של ברית הנישואין וחיזוק תא המשפחה, והכשרת אנשי מקצוע שיעסקו במתן הדרכה, הנחייה וייעוץ אישי, זוגי וקבוצתי במגמה לשפר ולהעשיר את חיי הנישואין והמשפחה.

  מאיר שמעון עשור
  טל נחום
  בית הדפוס 30 מרכז ספיר, בנין 1 גבעת שאול ירושלים תיבת דואר
  02-6321602
  02-6321621
  ynr.shivuk@gmail.com
  http://www.ynrcollege.org/
  מפה בגוגל
 • מוסד לימודים מכון מעגלים למכון שתי זרועות עיקריות, קליניקה ומכללה. שתי זרועות אלו הולמות את תפישתנו בכך שכל טיפול פסיכולוגי הוא בעצם תהליך למידה
 • תמונת מוסד
  מכון מעגלים

  מכון מעגלים נוסד ב1985.
  למכון שתי זרועות עיקריות, קליניקה ומכללה. שתי זרועות אלו הולמות את תפישתנו בכך שכל טיפול פסיכולוגי הוא בעצם תהליך למידה. הטיפול הוא קצר מועד וממוקד מטרה.

  המכללה מכשירה את הלומדים לעבודה בקהילה – הן בייעוץ משפחתי והן בהנחיית קבוצות.
  המכללה מאפשרת "הזדמנות שנייה" ללומדים שלא רכשו השכלה קודמת אולם מעורים ועובדים בקהילה במגוון מקצועות: משפטים, עבודה סוציאלית, הוראה, ניהול, ועוד.

  צוות הקליניקה והמכללה מורכב מאנשי מקצוע, תואר ראשון, שני, ושלישי.
  אנו קולטים בצוות ההוראה מרצים מן האקדמיה והמכללות.

  מעגלים הוא מרכז אשר מהווה בית גם ללומדים וגם לבוגרים אשר חוזרים ופקדים
  אותנו ומשתתפים בקורסים החדשים ברוחנו וברוח הזמן.

  אנו קשובים למתרחש בעולם המקצועי וגם מעבר לגבולותינו וגאים בכך שגם
  העולם קשוב לרעיונות שלנו. תפישה הטיפולית שלנו נלמדת בארצות רבות,
  הבולטות שביניהם יון, אנגליה וארה"ב. קיימנו קורסים אינטנסיבי לאנשי מקצוע
  מרחבי העולה במטרה להקנות את דרך הטיפול שלנו.

  ד"ר נירה כפיר
  מנחם בגין 19 תל אביב-יפו תיבת דוארת"ד 1614 61015
  03-5609545
  03-5609550
  maagalim@netvision.net.il
  http://www.machon-maagalim.co.il/
  מפה בגוגל
 • מוסד לימודים מכון אדלר מכון אדלר הוקם בשנ 1963 ע"י קבוצת אנשי טיפול בהדרכת פרופסור דרייקורס, תלמידו וממשיך דרכו של אדלר.
 • תמונת מוסד
  מכון אדלר

  מכון אדלר הוקם בשנ 1963 ע"י קבוצת אנשי טיפול בהדרכת פרופסור דרייקורס, תלמידו וממשיך דרכו של אדלר.

  אלפרד אדלר (1870-1937) פיתח את הפסיכולוגיה האינדיווידואלית, הפסיכולוגיה של האדם השלם, ההוליסטי. זוהי גישה פסיכולוגית חיובית, הומניסטית, קוגניטיבית וחברתית.

  אדלר האמין שלאדם יש חופש בחירה, האדם בוחר, ומתוך כך, הוא אחראי על האופן בו הוא יוצר את עצמו ואת מערכות היחסים בחייו. השקפה זו ממקמת את אדלר במרכז הגישה הסובייקטיבית בפסיכולוגיה, גישה אשר מתמקדת בגורמים הפנימיים של התנהגות האדם: ערכים, אמונות, עמדות, מטרות, אינטרסים, משמעות אישית, תפיסת מציאות ושאיפה להגשמה עצמית.

  לכל אלה השלכות חשובות לפרקטיקה הטיפולית האדלריאנית.

  הפסיכולוגיה האינדיווידואלית יצרה שיטת טיפול ייחודית, קיצרת מועד וממוקדת. שיטת טיפול זו מאפשרת למטופל לפתח מודעות להשקפת עולמו ולתפיסותיו, לבחון את מטרותיו בחיים ולתרגם את התובנות שלו כך, שיהפכו לפעולות יזומות, המניבות תוצאות משמעותיות בחייו.

  מעיין לוז-שוורץ
  רח' התע"ש, בית חאן בבא 14 כפר סבא תיבת דוארת.ד 2235 4442514
  09-9511160
  09-9518434
  Maayan@m-adler.com
  www.adlertherapy.co.il
  מפה בגוגל
 • מוסד לימודים מכון ברקאי מכון ברקאי נוסד בשנת 1978 כאחד המכונים הראשונים בישראל לטיפול ולהכשרה של מטפלים
 • תמונת מוסד
  מכון ברקאי

  מכון ברקאי נוסד בשנת 1978 כאחד המכונים הראשונים בישראל לטיפול ולהכשרה של מטפלים .  ציבור רחב של אנשים נעזר במכון להתמודדות מועילה עם מגוון של בעיות בחיי האדם, הזוג, המשפחה והקהילה.

  מכון ברקאי פועל במיומנויות ובמקצועיות תוך שימוש בידע הרחב , הבא ממגוון של מקצועות טיפוליים, תוך התמחות בטיפול זוגי ומשפחתי בכלל ובגישה הנרטיבית בפרט.
  מרכז ההדרכה בברקאי מקיים קורסים וסדנאות ומאפשר הדרכה והעברה למטפלים המעוניינים להתמחות בגישות הטיפוליות הייחודיות במכון.

   

   

  קרמר סביונה / לבנבך דאריל
  רחוב תובל 5 תל אביב תל אביב-יפו תיבת דוארתד מיקוד
  03-6842600
  03-6842601
  barcai@barak.net.il
  www.barcai.co.il
  מפה בגוגל
 • מוקדי סיוע הקו לסיוע משפטי בענייני בתי דין רבניים קו לסיוע משפטי הלכתי בכל ענייני בתי הדין הרבניים בישראל
 • הקו לסיוע משפטי בענייני בתי דין רבניים

  ייעוץ בנושאי בתי דין רבניים בישראל ובבתי משפט לענייני משפחה, בנושאים הלכתיים משפטיים. כגון: הסכמי שלום בית, כתובה, ממון, מזונות, תביעות, גרושין ועוד.

  הייעוץ ניתן על ידי טוענים רבניים ועורכי דין המתמחים במעמד האישי, ייעוץ ללא תשלום.

  טו"ר מאיר שמעון עשור
  הדפוס 30 גבעת שאול ירושלים תיבת דואר
  073-2345822
  meir@ynrcollege.org
  https://www.shoam.org.il/Pages/BeitDin/BeitHoraa.aspx?mishpati=1
  מפה בגוגל
 • מוסד לימודים מכון שינוי מכון שינוי נוסד ב-1985 ביוזמתה של דר' נגה (רובינשטיין) נברו ושותפותיה לשעבר, דר' חביבה אייל ודר' שרה איוניר
 • תמונת מוסד
  מכון שינוי

  מכון שינוי נוסד ב-1985 ביוזמתה של דר' נגה (רובינשטיין) נברו ושותפותיה לשעבר, דר' חביבה אייל ודר' שרה איוניר.

  במהלך 27 שנות פעילותו, חזון המכון היה להוביל למצוינות מקצועית ולהקים דורות של מטפלים מהשורה הראשונה שיפתחו לא רק כלים טיפוליים מעולים אלא גם "נשמה של מטפל משפחתי וזוגי". אכן, המכון רכש מוניטין בארץ ובעולם בתחומי הפסיכולוגיה והפסיכותרפיה המערכתית והטיפול המערכתי ה"ממוקד שינוי"™ שפותח במכון.
  ד"ר נגה נברו (רובינשטיין)
  קיבוץ גליל-ים 46905 הרצליה תיבת דואר
  09-9551973
  09-9509747
  shinui@machonshinui.co.il
  http://www.machonshinui.co.il/
  מפה בגוגל
 • מוסד לימודים אורנים - מכללה אקדמית לחינוך אורנים המכללה האקדמית לחינוך והוראה מהגדולות והותיקות בישראל. מצוינות אקדמית, מעורבות חברתית ולקידום ההשכלה הגבוהה.
 • תמונת מוסד
  אורנים - מכללה אקדמית לחינוך

  הטיפול המשפחתי והזוגי רואה בפרט החווה קשיים התנהגותיים ו/או רגשיים תוצר של חיים בתוך מערכת משפחתית מורכבת שבה מתקיימים תהליכים כואבים ומכאיבים שאינם זוכים למענה הולם. לכן, רק טיפול מערכתי יכול להיות יעיל בהפחתת המצוקה של הקבוצה הראשונית (המשפחה) והאדם החי בתוכה. הטיפול המשפחתי משלב היבטים מפסיכותרפיה פרטנית וקבוצתית הן באיתור קשיים במבנה המשפחתי, בתפקידים המשפחתיים ובתקשורתה משפחתית, והן מתן כלים משפחתיים יעילים להתמודדות עם קשיים אלה.

  אורנים - קרית טבעון קרית טבעון תיבת דואר3600600
  1800-30-10-80
  www.oranim.ac.il
  מפה בגוגל
 • מוסד לימודים מרכז בראשית המרכז לטיפול במשפחה ולהכשרת אנשי מקצוע
 • תמונת מוסד
  מרכז בראשית

  מרכז "בראשית" מזמין אתכם למסלול לימודים תלת-שנתי להכשרת מטפלים בטיפול זוגי ומשפחתי. התוכנית כוללת לימודים תיאורטיים והתנסות מעשית. הלמידה תסייע בהעמקת החשיבה המערכתית, תאפשר מרחב בטוח ללמידה וחקירה עצמית תוך שימוש בהתנסויות אישיות וקבוצתיות.

   
  לניאדו עזרא 1 טירת הכרמל תיבת דואר 39100
  04-8573308
  04-8581650
  http://www.bereshit-tc.co.il/
  מפה בגוגל
 • מוסד לימודים מכון שילובים המכון הינו מרכז השתלמות והדרכה ופועל גם כמרכז טיפול בפרט, בזוג ובמשפחה.
 • תמונת מוסד
  מכון שילובים

  מכון שילובים הוקם בשנת 1996 והוא ממוקם בתוך קיבוץ גבעת ברנר, ליד רחובות, בצומת שבין איזור המרכז לאיזור הדרום. המבנה, בן שתי הקומות, טובל במרחבי דשא וצמחיה ונושם אווירה כפרית.

  המכון הינו מרכז השתלמות והדרכה ופועל גם כמרכז טיפול בפרט, בזוג ובמשפחה. המכון משלב גישות אינטגרטיביות, כולל שימת הדגש על גישות דינמיות בהיקף רחב.

  בנוסף, מתמחה המכון בשילוב קלפים טיפוליים, במרחבי טיפול שונים, כחומר המאפשר "פיגומים" בבניית דיאלוגים שונים וכחומר אינטרוספקטי, בשלבי מעבר שונים בתהליכים טיפוליים. מדובר בפרי בנייה קלינית לאורך השנים, בהן עברו מאות משתלמים השתלמות בנושא.

  כמו כן, המכון מאפשר התאמה של כל הקורסים ללמידה במסגרת צוותים מקצועיים, כולל תכנית ההסמכה לטיפול משפחתי וזוגי ופסיכותרפיה דיאדית דינמית מוגבלת בזמן וארוכת טווח.

  לאורך שנות קיומו של המכון, למדו בו מאות תלמידים, הן במסגרת תוכניות הלימודים הרב-שנתיות והן במסגרת קורסים קצרי טווח וסדנאות. מספר נכבד מתלמידינו הוסמכו כמטפלים משפחתיים וזוגיים וכמדריכים לטיפול משפחתי וזוגי. יתר על כן, התפתחות זו הובילה לפתיחת תחנות לטיפול משפחתי וזוגי או להרחבת תחנות מסויימות, שבחלקן המשכנו את תמיכתנו והדרכתנו.

  תיקי שריר
  ראשון לציון תיבת דואר4500
  08-9443072
  03-9414199
  shiluvim@gmail.com
  shiluvim-brener.co.il
  מפה בגוגל
 • אגודה מקצועית האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי
 • תמונת מוסד
  האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי

  האגודה הישראלית לטיפול משפחה בנישואין ולחינוך בחיי משפחה נוסדה בשנת 1977, ומאגדת את המטפלים הזוגיים והמשפחתיים בישראל, העוסקים בטיפול משפחתי וזוגי, בחינוך לחיי משפחה ובהעשרת חיי המשפחה והנישואין. 

  מטרת האגודה לקדם ולפתח את הטיפול בבעיות משפחה ונישואין, לקדם ולחזק את מעמדם של המטפלים הזוגיים והמשפחתיים המוסמכים, לקידום חקיקה להסדרת העיסוק במקצוע, תוך שמירה וטיפוח כללי האתיקה של חברי האגודה.

  פרופ' נחמי באום – יו"ר האגודה
  היצירה 11 ב' רעננה תיבת דואר2628 4366358
  09-7467065
  09-7467064
  office@mishpaha.org
  mishpaha.org.il
  מפה בגוגל
 • מוסד לימודים מרכז אלון מרכז אלון הוא מרכז ללימודי אימון אישי ומתודולוגיית ה – NLP
 • תמונת מוסד
  מרכז אלון

  מרכז אלון הוא מרכז ללימודי אימון אישי ומתודולוגיית ה – NLP. למעשה, כיום, זהו מהמרכזים המובילים במגזר החרדי ללימוד תחומים אלו.

  המרכז פעיל בעיקר במגזר החרדי והעמיד מאות בוגרים שבחלקם פעילים כמאמנים בריכוזי ההתישבות החרדית בארץ.

  המרכז קיים ומקיים קורסים בירושלים, בני ברק, בית"ר עילית, מודיעין עילית, רכסים, צפת, חיפה ועוד.

  הקורסים נערכים בנפרד לגברים ונשים, ונמסרים ע"י הטובים שבמורים והמורות בארץ בתחומים אלו.

  המרכז הוא גם היחיד כיום בארץ המעביר קורסים אלו באנגלית לתלמידים ותלמידות שמקורם בארצות דוברות אנגלית.

  המרכז מעביר סדנאות וקורסים בתחומים שונים – חלקם אקדמיים וחלקם לרמים ומנהלים בתחומי מערכות יחסים, ניהול, מציאת עבודה, התנהלות אישית, שידוכים ועוד.  

  המרכז פועל בשיתוף פעולה עם מרכז י.נ.ר וגופים נוספים במגזר החרדי.

  קורסי האימון וה – NLP של מרכז אלון הם קורסים חוויתיים הכוללים: הרצאות מלוות במצגות, הדגמות, תרגולים, שימוש בעזרים ועוד.

  מר צביקה עידן
  גב' אסנת טרנוס
  רחוב הגולן 20 יבנה תיבת דואר
  054-8442808
  03-9515166
  alon.nlp@gmail.com
  nlp-alon.co.il
  מפה בגוגל